Mateřská škola, Praha 5 – Hlubočepy, Hlubočepská 90, příspěvková organizace

Videoprezentace naší školky ZDE

Mateřská škola Hlubočepská je školkou rodinného typu. Nachází se v klidné části Prahy 5 téměř venkovského rázu.

Jedinečnou atmosféru vytvářejí prostory krásné historické budovy s dlouholetou historií, která byla byla postavena v roce 1895 původně pro účely obecné školy. Roku 1955 byla v budově současné mateřské školy zřízena základní škola. Od roku 1969 byla škola opět v rekonstrukci a roku 1971 adaptována na školu mateřskou. V mateřské škole jsou vzdělávány děti ve třech věkově homogenních třídách s celkovou kapacitou 84 dětí. Třídy jsou dostatečně prostorné, světlé a kvalitně vybavené pro práci s dětmi, pohybové chvilky a hry i pro volnou hru dětí. K budově školy náleží účelně vybavená školní zahrada s herními prvky a pískovišti pro vyžití dětí. Škola disponuje vlastní školní jídelnou.

Před budovou byly již v roce 1895 vysazeny dvě lípy, které zde rostou dodnes. Stalo se tak na počest královny a císařovny Zity a jejího syna Karla Ludvíka. Lípy proto nesou jejich jména: Zita a Karel. Každoročně u příležitosti mezinárodního Dne stromů se u těchto lip sejdou všechny třídy naší mateřské školy a společně jim zazpívají písničku a oslaví tak jejich krásu a výjimečnost.

Při vzdělávání dětí je kladen důraz na vstřícný a laskavý přístup k dětem a na prožitkové učení hrou, kdy mají děti možnost vyzkoušet si pestrou nabídku činností. Děti jsou vedeny k povědomí o živé a neživé přírodě, o vlivu lidské činnosti na životní prostředí a také k uvědomění si vlastní zodpovědnosti vůči ostatním. Pro vzdělávání i vycházky využíváme s chutí krásné okolí školky. Vhodným způsobem a v rozumné míře jsou při vzdělávání dětí využívány také IT pomůcky, například interaktivní tabule nebo Bee-boti. Tyto pomůcky pomáhají dětem s rozvojem předmatematických představ, prostorové orientace, logického myšlení nebo předčtenářských dovedností.

V rámci budování komunitních vztahů s rodinami dětí probíhají odpolední akce pro rodiče s dětmi. Škola také disponuje školní knihovnou, která umožňuje zapůjčení knih dětem domů. Pravidelně jsou zváni ke čtení dětem do MŠ rodiče a prarodiče dětí.

Kroužky, která mateřská škola nabízí, jsou vedeny učitelkami, čímž je zaručena vysoká kvalita.

Vnitřní prostory mateřské školy si můžete prohlédnout na stránkách jednotlivých tříd pod záložkou Naše třídy v hlavním menu.

Ředitel školy: Bc. Lenka Bohuslavová, DiS., tel. 731 863 163

email: reditelka@mshlubocepy.cz